Saturday, May 17, 2014

street style...

street style...

Geo print dress
my-wardrobe.com

Zara shoes
zara.com

Chloé leather purse
saksfifthavenue.com

Monday, May 12, 2014

Икона на стилот-Мирослава Дума

                         

         Мирослава Дума-моден камелеон

Мирослава Дума е родена 1985 година во Москва.Taa e Магистер по МБА(меѓународен бизнис и администрација). Од 2007 до 2009 година работи како уредник во Harper’s Bazaar. Својата работа ја продолжува во различни издавачки куќи вклучувајќи ги Axel Springer Russia и Conde Nast . Во 2007 година Мирослава основа добротворна фондација "Peace Planet’ . Културно- добротворниот фонд е основан за да се поттикнат значајни општествени  проекти во областа на културата и образованието. Интересите на  фондот се насочени кон организирање на изложби, конференции, театарски претстави, оперски претстави, уметнички активности, како и кон литературни дела и изведувачки уметности .

Во 2011 година започна со работа нејзиниот интернет сајт Buro 24/7. Во 2012 година, под нејзино раководство се лансирани хрватски и украински верзии на Buro 24/7. Однеодамна, Мирослава ја спои својата главена окупација Модата со работата како медиумски директор во  TSUM Москва .

Таа е карилца на уличниот стил,муза на светските блогери и успешна мајка. 

Топ 5 модни комбинации на Мирослава Дума за пролет / лето 2014its time for more color...

its time for more color...

Prabal Gurung top
$830 - theoutnet.com

Kaliko moto jacket
$220 - houseoffraser.co.uk

MSGM short skirt
$1,300 - thecorner.com

Chanel shoulder bag
madisonavenuecouture.com

Prada sunglasses
sunglasshut.com

Wednesday, May 7, 2014

2014 Met Gala: My Top 5 Looks

Mary-Kate носи vintage Gianfranco Ferré и Ashley Olsen носи  vintage Chanel тие се мојот LOOK број 1 поради нивната мистичност ...Сетрите секогаш се доследни на својот стил и ова е токму она што од нив се очекуваше...

Rosie Huntington-Whiteley носи  Balmain фустан и чевли,нејзиниот изглед е совршен   гламурозен и уникатен  ова e мојот favorite избор дефинитивно...


Beyoncé  носи  Givenchy  од неа секогаш се очекува премногу  но таа  и овојпат не ги разочара своите обожаватели  Respect...


Karolina Kurkova носи Marchesa  незнам колку фустанот што го носи Каролина е удобен за носење но кога станува збор за тоа како изгледа можам со сигурност да кажам дека нејзиниот изглед беше уметничко дело...

Kim Kardashian  носи   Lanvin  таа се најде на мојата Топ 5 листа само затоа што за првпат ми се допадна нејзиниот изглед на црвениот тепих...можеби конечно Ким ќе го пронајде својот стил...