Wednesday, May 7, 2014

2014 Met Gala: My Top 5 Looks

Mary-Kate носи vintage Gianfranco Ferré и Ashley Olsen носи  vintage Chanel тие се мојот LOOK број 1 поради нивната мистичност ...Сетрите секогаш се доследни на својот стил и ова е токму она што од нив се очекуваше...

Rosie Huntington-Whiteley носи  Balmain фустан и чевли,нејзиниот изглед е совршен   гламурозен и уникатен  ова e мојот favorite избор дефинитивно...


Beyoncé  носи  Givenchy  од неа секогаш се очекува премногу  но таа  и овојпат не ги разочара своите обожаватели  Respect...


Karolina Kurkova носи Marchesa  незнам колку фустанот што го носи Каролина е удобен за носење но кога станува збор за тоа како изгледа можам со сигурност да кажам дека нејзиниот изглед беше уметничко дело...

Kim Kardashian  носи   Lanvin  таа се најде на мојата Топ 5 листа само затоа што за првпат ми се допадна нејзиниот изглед на црвениот тепих...можеби конечно Ким ќе го пронајде својот стил... 

No comments:

Post a Comment